“Azerconnect” şirkətinin İnformasiya və Texnologiyalar üzrə Baş direktoru “Dördüncü Sənaye İnqilabında Trendlər” tədbirində çıxış edib
Fevralın 23-də Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabı Şəbəkəsinin afilə edilmiş Azərbaycan Mərkəzinin rəsmi açılışına həsr olunmuş “Dördüncü Sənaye İnqilabında Trendlər” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində “Azerconnect” şirkətinin İnformasiya və Texnologiyalar üzrə Baş direktoru Özgür Genç “Əşyaların interneti (Əİ) cihazlarının şəbəkəyə çıxışı və əlaqələndirilməsi” adlı panel sessiyasında məruzəçi qismində çıxış edib.
Panel sessiyası “Bakcell” MMC-nin İctimaiyyətlə Əlaqələr və Korporativ Kommunikasiya üzrə direktoru Süheyla Cəfərovanın moderatorluğu ilə baş tutub.
Özgür Genç öz çıxışında əşyaların internetinin sənaye və biznes üçün faydaları, bu texnologiyalardan müəssisələrin fəaliyyət istiqamətləri üzrə istifadəsi barədə ətraflı məlumat verib. O, bağlantı xidmətlərinin inkişafının əşyaların internetinin formalaşmasına verdiyi töhfədən danışıb, həmçinin, GSM şirkətlərinin əşyaların internetinin tətbiqi ilə bağlı biznes sahəsini təmsil edən müştərilərlə əməkdaşlığı kimi məsələlərə toxunub.
Panel sessiyasında əşyaların interneti sahəsində ölkəmizdə nəzərdə tutulan tədbirlər və Türkiyə təcrübəsinin tətbiqi barədə müzakirə aparılıb, dinləyiciləri maraqlandıran suallara ətraflı cavab verilib.
Tədbir dövlət qurumlarının, Dünya İqtisadi Forumunun, elm və təhsil müəssisələrinin, özəl sektoru təmsil edən iri şirkətlərin nümayəndələri və mütəxəssislərinin iştirakı ilə baş tutub.
“Azerconnect” şirkəti ölkənin dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. 2013-cü ildə təsis edilmiş şirkət beynəlxalq standartlara uyğun müxtəlif İKT xidmətləri təklif edir. Azerconnect müxtəlif sahələrdə və ölkələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir. NEQSOL Holding-in tərkibində olan şirkətlərin fəaliyyəti Böyük Britaniya, ABŞ, Türkiyə, Azərbaycan, Ukrayna, Gürcüstan, Qazaxıstan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və s. ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrini əhatə edir.

Azerconnect's Chief Technology and Information Officer spoke at the "Trends in the 4h Industrial Revolution" event
An event on "Trends in the 4h Industrial Revolution" dedicated to the official opening ceremony of the Center for the Fourth Industrial Revolution Network Center of the World Economic Forum In Azerbaijan was held on February 23.
As part of the event, Ozgur Genc, Chief Technology and Information Officer of Azerconnect company spoke at a panel session on "Network access and communications of Internet of Things (IoT) devices ".
The panel session was moderated by Suheyla Jafarova, Director of Public Relations and Corporate Communications of Bakcell LLC.
In his speech, Ozgur Genc gave detailed information on the benefits of the Internet of Things for industry and business using these technologies in enterprises activities. He spoke about the contribution of the connectivity services to the formation of the Internet of Things (IoT). Ozgur Genc shared his opinion on cooperation of GSM companies with customers representing the business sector in the application of the Internet of Things.
The panel discussion highlighted the such topics as measures envisaged in Azerbaijan in the field of the Internet of Things and the application of Turkish experience in the local market. The speakers have also answered the questions that interested the audience.
Representatives of government agencies, World Economic Forum, science and education entities, large private sector companies and experts have also attended the event.
Azerconnect is the first B2B (Business-to-Business) company operating in the dynamically developing information, communication and high technologies sectors in the country. Launched in 2013, the Company provides a wide range of ICT services in line with international standards. Azerconnect is part of NEQSOL Holding, an international group of companies with business areas covering energy, telecommunications, high-tech, and construction industries in the UK, the USA, Turkey, Azerbaijan, Ukraine, Georgia, Kazakhstan, the UAE, and more.