“Azerconnect” şirkəti ən yaxşı çevik iş rejimi strategiyasına görə “HR Awards 2022” mükafatına layiq görülüb
Azərbaycanın dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkət olan “Azerconnect” şirkəti “Baku International HR Forum”da “HR Awards 2022” mükafatına layiq görülüb.
“Azərbaycan İnsan Resursları İnstitutunun” təşkilatçılığı ilə 28 yanvar tarixində ölkəmizdə ilk dəfə keçirilmiş “Baku International HR Forum” insan resursları sahəsində tanınmış yerli və xarici ekspertləri, dövlət və özəl sektor üzrə ən peşəkar nümayəndələri bir araya gətirib.
Forum çərçivəsində “Azerconnect” şirkətinin İnsan resursları üzrə baş direktoru Mətanət Babayeva “Gələcək İnnovasiyalar” plenar sessiyasında əsas spiker qismində çıxış edib. O ölkənin İKT sektorunda ən böyük işəgötürənlərdən biri olan “Azerconnect” şirkətində İnsan resurslarının idarəolunması sahəsində icra olunan strategiyadan, xüsusilə İR sahəsində məlumatların emalı, istifadəsi və düzgün idarə olunmasından danışıb.
“Məlumatların təhlili - data analitikası qarşımızda böyük imkanlar açır. Bu, telekommunikasiya sektorunda şirkətlərin əməkdaşlara, müştərilərə və cəmiyyətə yönəlik daha çevik yanaşma sərgiləməsinə, məhsul və xidmətlər yaratmasına imkanı verir. Rəqəmsal transformasiya dövründə biz İR sahəsində məlumatları düzgün təhlil edərək onu məhz şirkətin və əməkdaşların inkişafında əlavə dəyərə çevirmək, daha uğurlu iş modeli qurmaq istiqamətində çalışır, innovativ texnoloji həllər tətbiq edirik. COVİD-19 pandemiyası başlayan zaman çox qısa müddətdə məhz datanın səmərəli təhlili ilə biz “FLEXcellence” proqramını tətbiq edərək hibrid iş rejiminə keçdik, ki bu da pandemiya şəraitində fəaliyyətimizi optimallaşdırmağa imkan verdi” - deyə Mətanət Babayeva bildirib.
Forum çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə baş tutmuş “HR Awards 2022” mükafatlandırma mərasimində “Azerconnect” şirkəti “Ən yaxşı çevik iş rejimi strategiyası” nominasiyası üzrə bu mükafata layiq görülüb. Bu nominasiya üzrə şirkət ölkəmizdə ilk dəfə dəfə böyük işçi heyəti üçün məsafədən (distant) iş rejiminin optimal idarə edilməsini təmin edən innovativ çevik iş strategiyası olan “FLEXcellence” proqramını təqdim edib. Proqram şirkətə fəaliyyətini uğurlu beynəlxalq təcrübəyə uyğun innovativ həllərin tətbiqi ilə optimallaşdırmaq, hibrid iş modeli (həm məsafədən, həm də ofisdən) tətbiq etmək və COVID-19 pandemiyasının yaratdığı yeni normallıqlar şəraitində daha təhlükəsiz əmək şəraitini təmin etmək imkanı verib.\
“Azerconnect” şirkəti ölkənin dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. 2013-cü ildə təsis edilmiş şirkət beynəlxalq standartlara uyğun müxtəlif İKT xidmətləri təklif edir. Azerconnect müxtəlif sahələrdə və ölkələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir. NEQSOL Holding-in tərkibində olan şirkətlərin fəaliyyəti Böyük Britaniya, ABŞ, Türkiyə, Azərbaycan, Ukrayna, Gürcüstan, Qazaxıstan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri və s. ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrini əhatə edir.

Azerconnect, the first B2B (Business-to-Business) company operating in the dynamically developing ICT and high technologies sectors of the country, was honored with “HR Awards 2022” at Baku International HR Forum.
Held for the first time in Azerbaijan on January 28, under the organization of Azerbaijan Human Resources Institute, Baku International HR Forum brought together well-known local and foreign experts and the professional representatives of the public and private sectors in the field of human resources.
Within the framework of the forum, Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect delivered a keynote speech at the plenary session “Future Innovations”. She spoke about the strategy implemented in the field of human resource management, especially HR data processing, use, and proper management by Azerconnect, one of the largest employers in the country's ICT sector.
"Data analysis - opens up great opportunities for us, allowing companies in the telecommunications sector to be more flexible against employees, customers, and society, and to create demand-responsive products and services. In the era of digital transformation, we are analyzing data in HR, trying to turn it into value-added in the development of the company and employees to build a more successful business model by applying innovative technological solutions. During the breakout of COVID-19, by the effective data analysis, we switched to a hybrid work model in a very short period, implementing the “FLEXcellence” program, which allowed us to optimize our activities during the pandemic," said Matanat Babayeva.
At the “HR Awards 2022” ceremony, which was held in Azerbaijan for the first time within the forum, Azerconnect was awarded in the nomination of the “Best Flexible Working Strategy”. In this nomination, the company introduced the “FLEXcellence" program, an innovative, flexible work strategy that provides effective remote work regime management for large teams for the first time in our country. The program allowed the company to optimize its activities with the application of innovative solutions in line with successful international experience, apply a hybrid work model (both remote and office) and provide safer working conditions in the new normalities created by the COVID-19 pandemic.
Azerconnect is the first B2B (Business-to-Business) company operating in the dynamically developing information, communication and high technologies sectors in the country. Launched in 2013, the Company provides a wide range of ICT services in line with international standards. Azerconnect is part of NEQSOL Holding, an international group of companies with business areas covering energy, telecommunications, high-tech, and construction industries in the UK, the USA, Turkey, Azerbaijan, Ukraine, Georgia, Kazakhstan, the UAE, and more.