Azərbaycan Respublikasının IT xidmətləri, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində lider şirkətlərdən biri olan "Azerconnect" maliyyə və insan kapitalının idarə olunması üçün Oracle Fusion Bulud tətbiqini seçib. Beləliklə, "Azerconnect" MDB regionunda "Oracle" xidmətini şirkətin fəaliyyətində uğurla tətbiq edən ilk telekommunikasiya şirkəti olub.
Şirkətin Oracle Fusion xidmətlərini tətbiq etməkdə əsas məqsədi biznes proseslərinin unifikasiyası və standartlaşdırılması, nəzarət və uyğunluq proseslərinin təkmilləşdirilməsi, arxa ofisin optimallaşdırılması və səmərəlilik artımının sürətləndirilməsidir.
"Azerconnect" artıq Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning - ERP (Oracle Fusion Bulud Müəssisə Resurs Planlaması) və Oracle Fusion Cloud Human Capital Management – HCM (Oracle Fusion İnsan Resurslarının İdarəolunması) tətbiqlərindən istifadəyə başlayıb. Yeni həllər sayəsində "Azerconnect" məlumatların təhlili, dövrlərin bağlanması, hesabatların hazırlanması və açıqlanması, yeni əməkdaşların işə qəbulu və təlimlərin keçirilməsi, onların effektivliyinin idarəolunması, qiymətləndirilməsi, motivasiyası kimi gündəlik və rutin əməliyyatların avtomatlaşdırılmasına nail olacaq. Beləliklə, şirkətin əməkdaşları strateji biznes problemlərinin həllinə daha çox vaxt ayıra biləcəkdir.
"Azerconnect" şirkətinin Baş direktoru Emil Məsimovun sözlərinə əsasən, “Arxa ofis funksiyalarının transformasiyası bütün dünyada iri telekommunikasiya şirkətləri arasında trendə çevrilib. "Azerconnect" öz müştərilərinə daha rahat və müasir xidmət göstərmək üçün biznesin rəqəmsallaşdırılmasına yönəlik proqramları davamlı olaraq həyata keçirir. Artıq bulud həlli sayəsində xidmətlərlə bağlı bütün mümkün yenilənmələr və dəyişikliklər daha sürətlə baş verəcək və şirkətimiz innovasiya, yeni biliklər və kollektiv təcrübəyə daha sürətli çıxış əldə edəcəkdir”.
“Biz Oracle Cloud ERP tətbiqinə inteqrasiya və Oracle Cloud HCM tətbiqinin işə salınması ilə əhəmiyyətli transformasiya layihəsini bir ildən az müddət ərzində həyata keçirdik. Nəticədə İR və maliyyə istiqamətləri daha səmərəli fəaliyyət göstərir və əməkdaşlarımız artıq öz bilik və təcrübələrini biznesin təhlili və inkişaf etdirilməsinə yönəldə bilirlər. Bu yeniliklər hesabına departamentlərimizin əməkdaşları işlərini daha asan və səmərəli şəkildə icra etməklə yanaşı, əsas diqqəti təhlilə, maliyyə və İR sahəsində yeni biliklər qazanmağa istiqamətləndirirlər” – deyə "Azerconnect" şirkətinin Baş maliyyə direktoru Orxan Nəcəfov bildirib.
"Oracle" şirkətində ECEMEA (Şərqi və Cənubi Afrika, Orta Şərq və Afrika ölkələri) regionu Tətbiqlər üzrə vitse-prezident Waleed Abdel Hamid qeyd edib ki, “Oracle Fusion Cloud ERP və Oracle Fusion Cloud HCM kimi bulud xidmətlərinin tətbiqi "Azerconnect" şirkətinin İT, Maliyyə, Satınalma və İR departamentlərinin işinin səmərəliliyini əhəmiyyətli dərəcədə artırıb. Artıq İR və maliyyə sistemləri daha təhlükəsiz vahid məlumat platformasına qoşulub. Beləliklə, "Azerconnect" mütəmadi olaraq ən son, avtomatik yenilənmə funksiyalarından yararlanır”.
"Azerconnect" haqqında:
"Azerconnect" şirkəti ölkəmizin davamlı inkişaf etməkdə olan İKT və yüksək texnologiyalar sahəsində ilk B2B şirkətdir. Şirkət "NEQSOL Holding" beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir. "NEQSOL Holding" beynəlxalq şirkətlər qrupu səkkiz ölkədə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərir.
"Oracle" haqqında:
"Oracle" kompleks tətbiqlər dəsti ilə yanaşı Oracle Cloud xidmətində təhlükəsiz və avtonom infrastruktur təklif edir. Oracle (NYSE: ORCL) barədə əlavə məlumatı www.oracle.com saytından əldə edə bilərsiniz.

Azerconnect, a leader in the field of IT services, communication, and high technologies in the Republic of Azerbaijan, has selected Oracle Fusion Cloud Applications for financial management and human capital management. Thus, Azerconnect became the first telecom company in the CIS region that successfully implemented Oracle services in the company’s operation.
Implementing Oracle Fusion services, the company was aiming for the unification and standardization of business processes, improvement of control and compliance processes, optimization of the back office, and acceleration of efficiency growth.
Azerconnect has deployed Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP) and Oracle Fusion Cloud Human Capital Management (HCM). With the new solutions, Azerconnect can automate day-to-day and routine operations, such as preparing reports, analyzing data, closing periods, preparing and disclosing reports, hiring and training employees, managing their effectiveness, assessment, and motivation. As a result, the company employees can now devote more time to solving strategic business problems.
“Transformation of back-office functions is becoming a trend for large telecom companies all over the world. Azerconnect has been consistently implementing an ambitious program aimed at the digitalization of its business in order to provide customers with even more convenient and modern services. Thanks to the cloud solution, from now on, all possible updates and changes to services will occur much faster, and our company will gain quick access to innovation, knowledge, and collective experience,” – said Emil Masimov, Chief Executive Officer of Azerconnect.
“We have implemented this ambitious transformation project in less than a year – with the integration of Oracle Cloud ERP and launch of Oracle Cloud HCM. As a result, HR and Finance functions can operate more efficiently, and our employees are now able to focus their expertise on analysis and driving our business forward. The changes made it possible for the employees of the departments to do their work easier and more efficiently, to focus on analysis, financial and HR expertise,” – commented Orkhan Najafov, Chief Financial Officer of Azerconnect.
“Implementation of cloud services such as Oracle Fusion Cloud ERP and Oracle Fusion Cloud HCM has significantly increased the efficiency of Azerconnect's IT, Finance, Procurement, and HR departments. As a result, HR and Finance systems are connected on a secure, single data platform, and Azerconnect can benefit from the latest, automatic updates on a regular basis””, noted Waleed Abdel Hamid, Vice President on Applications-Mid Market, ECEMEA (Eastern and Central Europe, Middle-East and Africa) at Oracle.
About Azerconnect:
Azerconnect is the first B2B company operating in the dynamically developing ICT and high technologies sectors in the country. The company is part of NEQSOL Holding - international group of companies, which operates in eight countries in the fields of energy, telecommunications, high technology and construction.
About Oracle:
Oracle offers suites of integrated applications plus secure, autonomous infrastructure in the Oracle Cloud. For more information about Oracle (NYSE: ORCL), please visit us at www.oracle.com.