Azerconnect Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasına üzv oldu
Ölkəmizin davamlı olaraq inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində ilk B2B şirkət olaraq fəaliyyət göstərən Azerconnect şirkəti Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatası (AMCHAM) təşkilatına daimi statusla üzvlüyə qəbul olunub.
Qeyd edək ki, Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatası, Azərbaycanda yerləşən xarici və yerli təşkilatların maraqlarını dəstəkləyən və təşviq edən aparıcı qeyri-kommersiya assosiasiyadır. Təşkilat fərqli sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkətləri birləşdirən, daim faydalı fikir mübadiləsinin aparıldığı, ən yaxşı şəbəkə imkanlarının təmin edildiyi nüfuzlu bir biznes platformadır. Azerconnect şirkəti də bu təşkilat çərçivəsində əməkdaşlığa öz dəstəyini göstərəcəkdir.
AMCHAM barədə: Təşkilat 1996-cı ildə təsis edilib və Azərbaycan iqtisadiyyatının hər bir sektorunda fəaliyyət göstərən 260-dan çox üzv şirkətlərdən ibarətdir. Ticarət Palatasının missiyası üzv təşkilatlara yüksək keyfiyyətli xidmət göstərərək, onların biznes maraqlarını təşviq edib və eyni zamanda Azərbaycanda biznes mühitinin təkmilləşdirilməsi üzərində çalışmaqdır. Təşkilatda 9 sənaye sektoru komitəsi vasitəsilə üzv şirkətlər məlumatları paylaşa, ümumi narahatlıq yaradan məsələləri qaldıra və mümkün olan həlləri təklif edə bilərlər.
Azerconnect barədə: Azerconnect MMC Azərbaycan Respublikasının dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən ilk B2B (Business-to-Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. Şirkət 2013-cü ildə təsis edilib və İKT bazarında korporativ müştəriləri beynəlxalq standartlara uyğun olaraq fərqli xidmətlərlə təmin edir.

Azerconnect joins American Chamber of Commerce in Azerbaijan
Azerconnect, the first B2B company in the constantly developing information and communication technologies field in our country was admitted to a regular membership of the American Chamber of Commerce in Azerbaijan (AMCHAM).
It should be noted that the American Chamber of Commerce in Azerbaijan is a leading private, non-profit business association supporting and promoting the interests of foreign and local businesses in Azerbaijan. The association is a reputable business platform, which brings together the companies operating in different fields, facilitates useful exchange of opinions, provides the best networking opportunities amongst its members. Azerconnect will render its support to cooperation within this organization.
About AMCHAM: Established in 1996, the organization is composed of over 260 Regular and Associate member companies active in every sector of the Azerbaijani economy. The mission of the Chamber of Commerce is to promote the business interests of member companies by providing high-quality services to them as well as by working on the improvement of the business climate in Azerbaijan. Through its 9 industry sector committees, member companies are able to share information, raise issues of common concern and propose possible solutions.
About Azerconnect: Azerconnect LLC is the first B2B (Business-to-business) company in the rapidly growing information, communication and hi-tech (high technology) fields in the Republic of Azerbaijan. The company was founded in 2013 and provides different services to corporate customers in the ICT market in accordance to international standards.