Ölkəmizin davamlı olaraq inkişaf edən informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində ilk B2B şirkət olaraq fəaliyyət göstərən “Azerconnect” şirkəti Xəzər-Qara dəniz və Baltik regionu dövlətləri ərazisində fəaliyyət göstərən regional təşkilat olan “Caspian Energy Club”a Qızıl statusla üzvlüyə qəbul olunub.
Qeyd edək ki, Caspian Energy Club Xəzər-Qara dəniz və Baltik regionu dövlətləri ərazisində ən müxtəlif sahələrdə çalışan şirkətləri birləşdirən, daim faydalı fikir mübadiləsinin aparıldığı nüfuzlu biznes platformadır. Azerconnect şirkəti də bu təşkilat çərçivəsində əməkdaşlığa öz dəstəyini göstərəcəkdir.
“Ölkəmizin İKT sektorunda böyük şirkətlərdən olan Azerconnect şirkətini təşkilatımızın sıralarında görməkdən məmnunuq. İnanırıq ki, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığımız həm təşkilatımızın, həm də şirkətin inkişafına öz töhfəsini verəcəkdir” – deyə Caspian Energy Clubun sədri və baş icraçı direktoru Telman Əliyev qeyd edib.
Caspian Energy Club barədə: Sıralarında dünyanın 50 ölkəsindən olan 5 mindən artıq şirkət və təşkilatı birləşdirən Caspian European Club (rəsmi adla yanaşı dünyanın müxtəlif ölkələrində Caspian Business Club, Caspian European Club və CEIBC abbreviaturasından da istifadə olunur) 2002-ci ilin iyununda yaradılıb. Təşkilatın əsas məqsədləri sırasında üzv şirkətlərin Xəzər-Qara dəniz və Baltik regionunda və onun hüdudlarından kənarda xidmət və mallarının lobbiləşdirilməsi, əlverişli investisiya və biznes mühitinin yaradılmasına kömək edən layihələrin irəli çəkilməsi, iqtisadiyyatın bütün sahələrində rəqəmsal iqtisadiyyatın, innovasiya və ekoloji cəhətdən təmiz texnologiyanın tətbiqinin lobbiləşdirilməsi, həmçinin kiçik və orta bizneslə iri biznes nümayəndələri arasında dialoqun yaradılması vardır.
Azerconnect barədə: “Azerconnect” MMC Azərbaycan Respublikasının dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya və kommunikasiya texnologiyaları və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən ilk B2B (Business-to-Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. Şirkət 2013-cü ildə təsis edilib və İKT bazarında korporativ müştəriləri beynəlxalq standartlara uyğun olaraq fərqli xidmətlərlə təmin edir.

Azerconnect became a member of the Caspian Energy Club
Azerconnect, the first B2B company in the constantly developing information and communication technologies field in our country was admitted to membership of the “Caspian Energy Club” with a Gold status. Caspian Energy Club is a regional organization operating in the Caspian-Black Sea and Baltic region countries.
It should be noted that Caspian Energy Club is an influential business platform that unites companies operating in the most diverse fields in the Caspian-Black Sea and Baltic region countries and constantly exchanges useful views. Azerconnect will render its support to cooperation within this organization.
“We are pleased to see Azerconnect, one of the largest companies in the ICT sector of our country, in the ranks of our organization. We believe that our mutually beneficial cooperation will contribute to the development of both our organization and the company” - Chairman and CEO of the Caspian Energy, Club Telman Aliyev noted.
About Caspian Energy Club: Caspian European Club (along with the official name, is also known as Caspian Business Club, Caspian European Club and CEIBC in many countries) that unites more than 5 thousand companies and organizations from 50 countries in its ranks was established in June, 2002. Among the main goals of the organization are lobbying for services and goods of member companies in the Caspian-Black Sea and Baltic region and beyond, promotion of projects that help create a favorable investment and business environment, lobbying for the digital economy, innovation and the application of environmentally friendly technologies in all sectors of the economy, as well as creating a dialogue among representatives of small and medium businesses and large businesses.
About Azerconnect: “Azerconnect” LLC is the first B2B (Business-to-business) company in the rapidly growing information and communication technologies and hi-tech (high technology) fields in the Republic of Azerbaijan. The company was founded in 2013 and provides different services to corporate customers in the ICT market in accordance to international standards.