Azerconnect-in dəstəyi ilə “İş yerində gender bərabərliyi” mövqe sənədinin təqdimatı keçirilib
Azərbaycanda İKT və yüksək texnologiyalar sahəsində lider şirkətlərdən biri olan Azerconnect-in dəstəyi ilə Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatasının (AmCham) Dayanıqlı İnkişaf və Korporativ Təsir Komitəsinin iclası keçirilib. Tədbir “İş yerində gender bərabərliyi” mövzusunda mövqe sənədinin təqdimatına həsr olunub. Tədbirdə Dayanıqlı İnkişaf və Korporativ Təsir Komitənin rəhbəri Rəna Tahirova qadınların korporativ sektorda iş yerində üzləşdiyi çağırışlar barədə danışıb, gender bərabərliyi haqqında ətraflı məlumat və statistik göstəriciləri təqdim edib.
Azerconnect şirkətinin İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva çıxışında qadınların səlahiyyətləndirilməsi, gender bərabərliyi sahəsində Azerconnect-in ölkəmizdə yerli şirkətlər arasında ilk dəfə olaraq həyata keçirdiyi ‘WE are ALL ONE’ adlı müxtəliflik, bərabərlik, inklüzivlik və mənsubiyyət prinsiplərinin təşviqinə həsr olunmuş innovativ proqramını təqdim edib.
M.Babayeva ‘WE are ALL ONE’ proqram çərçivəsində icra olunan “INSPIRE. LEAD. CREATE”: Azerconnect-in qadınların hüquq və imkanlarının genişləndirilməsi üzrə 3 mərhələdən ibarət olan layihə haqqında ətraflı danışıb, layihənin qadınların səlahiyyətləndirilməsinə, liderlik bacarıqlarının artırılmasına yönəldiyini qeyd edib. M.Babayeva Azerconnect şirkətində inklüziv mühitin yaradılması və gender bərabərliyini təşviqinə istiqamətlənən digər əlaqəli layihələr, əməkdaşlar üçün keçirilən təlimlər haqqında məlumat verib.
Təqdimatın sonunda tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, maraqlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Azerconnect haqqında:
Azerconnect ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində beynəlxalq standartlara uyğun müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. Azerconnect müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.
AmCham haqqında:
Azərbaycandakı Amerika Ticarət Palatası Azərbaycanda yerləşən xarici və yerli təşkilatların maraqlarını dəstəkləyən və təşviq edən aparıcı qeyri-kommersiya assosiasiyadır. AmCham-ın Dayanıqlı İnkişaf və Korporativ Təsir Komitəsinin əsas missiyası dayanıqlılıq təşəbbüsləri və proqramlarının inkişafını təşviq etmək və onların həyata keçirilməsini dəstəkləməklə təşkilat üzvləri və biznes ictimaiyyəti üçün uzunmüddətli dayanıqlı dəyər yaratmaqda ön sıralarda olmaqdır.

Azerconnect supported the presentation of the “Gender Mainstreaming at Workplace” position paper
Azerconnect, a leading company in the ICT and high technologies sectors in Azerbaijan, supported the monthly meeting of the Sustainable Development and Corporate Impact (SD&CI) Committee of the American Chamber of Commerce in Azerbaijan (AmCham). The event focused on presenting the position paper titled ‘Gender Mainstreaming at Workplace’. Mrs. Rena Tahirova, the head of the Committee for Sustainable Development and Corporate Impact, addressed the challenges that women encounter in the corporate workplace. She provided detailed information and statistics on gender equality, enriching the discussion with valuable insights.
Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect, introduced an innovative program named 'WE are ALL ONE' in her speech. The program, a first-of-its-kind initiative among local companies, is dedicated to promoting diversity, equity, inclusivity, and belonging, with a specific focus on women's empowerment and gender equality.
Ms. Babayeva elaborated on Azerconnect's three-stage project titled "INSPIRE. LEAD. CREATE," implemented within the framework of the "WE are ALL ONE", aimed at expanding women's rights and opportunities. She highlighted that the project's primary objectives are to empower women and enhance their leadership skills. Additionally, Matanat Babayeva provided insights into the creation of an inclusive work environment and other related initiatives at Azerconnect, highlighting training programs designed for employees, all focused on promoting gender equality and supporting these goals.
At the conclusion of the presentation, as part of an interactive Q&A session, the questions posed by event participants were addressed, leading to an exchange of interesting ideas.
About Azerconnect:
Azerconnect is the first B2B (Business to Business) company in Azerbaijan that provides various services in the dynamically developing ICT and high-tech fields. Azerconnect is part of NEQSOL Holding an international group of companies operating in various countries across the energy, telecommunications, hi-tech, and construction industries.
About AmCham:
The American Chamber of Commerce in Azerbaijan is a leading private, non-profit business association supporting and promoting the interests of foreign and local businesses in Azerbaijan. The main mission of the Sustainable Development and Corporate Impact Committee is to be at the forefront of driving long-term sustainable value for its members and the business community by encouraging the development of sustainability initiatives and programs and supporting their implementation.