“Azerconnect Group” II Milli Rəqabət Forumunda iştirak edib
Ölkənin aparıcı İKT şirkəti “Azerconnect Group” II Milli Rəqabət Forumunda iştirak edib. Millət vəkilləri, dövlət qurumları, biznes assosiasiyaları və özəl sektorun nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə rəqabət siyasətinin iqtisadi inkişafda rolu, təbii inhisarların fəaliyyətinin tənzimlənməsi və onun ictimai faydasına dair müzakirələr baş tutub.
“Azerconnect Group”un baş direktorunun müşaviri Nicat İsmayılov təbii inhisarların tənzimlənməsi: Rəqabət və ictimai maraqlar mövzusunda panel müzakirəsinə qatılıb. O, çıxışı zamanı telekommunikasiya sektorunun ölkənin iqtisadi inkişafı və rəqəmsal transformasiyasında strateji əhəmiyyətini, həmçinin bu sahədə dövlət və özəl sektorun əməkdaşlığının xüsusi rolunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, II Milli Rəqabət Forumu Azərbaycan Prezidenti yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Ölkəmizdə dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir.

Azerconnect Group participated in The II National Competition Forum
Azerconnect Group, the country's leading ICT company, participated in the II National Competition Forum. The event, attended by members of parliament, representatives of state institutions, business associations, and the private sector, featured discussions on the role of competition policy in economic development, the regulation of natural monopolies, and their public benefits.
Nijat Ismayilov, Advisor to the CEO of Azerconnect Group, joined the panel discussion on “Regulation of Natural Monopolies: Competition and Public Interests.” During his speech, he emphasized the strategic importance of the telecommunications sector in the country's economic development and digital transformation, as well as the special role of cooperation between the public and private sectors in this area.
The II National Competition Forum was organized by the State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control under the President of the Republic of Azerbaijan.