“Azerconnect Group” Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi ilə bağlı tədbirdə iştirak edib
“Azerconnect Group” Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi ilə bağlı tədbirdə iştirak edib. “İqlim Klubu” formatında keçirilən görüşdə dövlət və özəl sektorun nümayəndələri Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi çərçivəsində görüləcək işlər barədə müzakirələr aparıblar.
“Azerconnect Group”un baş direktorunun müavini Dövlət Dövlətov təbirdə çıxış edərək şirkətin ətraf mühit, sosial və korporativ idarəetmə (ESG) prinsiplərinə sadiqliyi, bu istiqamətdə həyata keçirdiyi layihələr barədə ətraflı məlumat verib. Görüş zamanı “Azerconnect Group”un Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Qlobal Sazişinə üzv olması, öz fəaliyyət və dayanıqlı inkişaf strategiyasına bu sazişin prinsiplərini tətbiq etməsi xüsusi vurğulanıb.
Xatırladaq ki, “Azerconnect Group” ötən il də COP29 konfransı ərəfəsində ilk dəfə keçirilən Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsində fəal iştirak edib. Şirkətin nümayəndələri BİFH çərçivəsində “Karbon emissiyalarının azaldılması və bazar mexanizmləri” və “Süni intellekt və innovasiyalar” mövzularında keçirilən tədbirlərdə müzakirələrə qatılıblar.
Ölkəmizdə dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir.

Azerconnect Group participated in the event held as part of Climate Action Week
Azerconnect Group took part in an event dedicated to the upcoming Baku Climate Action Week.At the event, organized in the Climate Club format, representatives from both the public and private sectors came together to exchange views on preparations for the upcoming event.
At the event, Deputy CEO at Azerconnect Group, Dovlat Dovlatov, spoke about the company's commitment to environmental, social and corporate governance (ESG) principles and the projects implemented within this direction. During the discussions, it was stressed that Azerconnect Group is a member of the United Nations (UN) Global Compact and applies the principles of this Compact across its operations and sustainable development strategy.
Azerconnect Group actively participated in the first Baku Climate Action Week held on the eve of the COP29 conference last year. Company representatives engaged in discussions at events held within the framework of COP29 on the topics of Carbon Emissions Reduction and Market Mechanisms and Artificial Intelligence (AI) and Innovations.