Azərbaycanın ən böyük İKT şirkəti Azerconnect Group BMT-nin İnkişaf Proqramı tərəfindən “Gender İnklüziv İş yeri” mükafatına layiq görülüb. Mükafat BMT-nin Qadınların Səlahiyyətlərinin Genişləndirilməsi Prinsiplərinə (QSGP) həsr olunan mərasimdə təqdim edilib.
Tədbirdə Azerconnect Group tərəfindən həm şirkət daxilində, həm də cəmiyyətdə gender bərabərliyi və inklüziv mühitin inkişafı üzrə həyata keçirilən uğurlu layihələr, irəli sürülən təşəbbüslər barədə geniş məlumat verilib. Eyni zamanda, Azerconnect Group-un iki il ardıcıl olaraq nüfuzlu “Top Employers Institute” tərəfindən “Ən Yaxşı İşəgötürən” kimi seçilən yeganə yerli şirkət olduğu vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Azerconnect Group 2022-ci ildə BMT-nin Qadınların Səlahiyyətlərinin Genişləndirilməsi Prinsiplərinə qoşulub. BMT-nin Qlobal Sazişi və BMT Qadınlar üzrə Agentliyi tərəfindən hazırlanan Qadınların Səlahiyyətlərinin Genişləndirilməsi Prinsipləri şirkətləri beynəlxalq əmək və insan hüquqları standartları barədə məlumatlandırır, həmçinin korporativləri gender bərabərliyi və qadınların səlahiyyətlərinin artırılmasına dəvət edir. QSGP Azərbaycanda BMT-nin İnkişaf Proqramının Cənubi Qafqazda Qadınların İqtisadi Səlahiyyətlərinin Artırılması layihəsi çərçivəsində həyata keçirilir.
Azerconnect Group ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətdir. Azerconnect Group mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir.
Azerconnect Group müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group has been honored with an esteemed UN Award
Azerconnect Group, Azerbaijan’s largest ICT company, has received the "Gender Inclusive Workplace" award from the United Nations Development Programme. The award was presented during a ceremony dedicated to the United Nations Principles for Women's Empowerment (WEPs).
At the event, extensive information was provided about the successful projects and initiatives undertaken by Azerconnect Group both within the company and in wider society, aimed at developing gender equality and an inclusive environment. It was also highlighted that Azerconnect Group has been the only local company selected as the 'Top Employer' by the prestigious Top Employers Institute for two consecutive years.
It is important to note that Azerconnect Group became a signatory to the United Nations Principles for Women's Empowerment in 2022. These Principles, developed by the UN Global Compact and UN Women, inform companies about international labour and human rights standards and invite corporates to promote gender equality and enhance women’s rights. The WEPs are implemented in Azerbaijan as part of the UN Development Programme’s project for Enhancing Women’s Economic Empowerment in the South Caucasus.
Azerconnect Group is a company that operates in the dynamically developing ICT and high technology fields in Azerbaijan. Azerconnect Group delivers advanced solutions, including Mobile, Internet, and International leased lines provisioning, alongside cutting-edge digital services in FinTech, AdTech, and Media/TV.