“Azerconnect Group” “The Great Innovation” tədbirində iştirak edib
“Azerconnect Group” Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı Ticarət Palatasının (BCCA) təşkilatçılığı ilə keçirilən “The Great Innovation” adlı xüsusi görüşdə iştirak edib.
Dövlət və özəl təşkilatlardan 100-dən çox nümayəndənin qatıldığı tədbirdə “Azerconnect Group” tərəfindən innovasiya və rəqəmsallaşma sahələrində həyata keçirilən uğurlu layihələr və əldə olunan nailiyyətlər barədə ətraflı məlumat təqdim edilib.
“Azerconnect Group”un baş direktorunun müavini Dövlət Dövlətov tədbirdə şirkətin ən son beynəlxalq təcrübə və standartlara uyğun təhlükəsiz əməliyyatlar mərkəzi, maliyyə xidmətləri (FinTech) sahəsində innovativ ödəmə sistemləri, istehlakçılara fərdiləşdişdirilmiş kontent təqdim etməyə imkan verən təkmil hədəfləmə alqoritmləri (AdTech) və digər qabaqcıl layihələr barədə danışıb.
Eyni zamanda, cari ildə “Azerconnect Group” və dünyanın aparıcı telekommunikasiya şirkəti “Vodafone Group” arasında strateji tərəfdaşlıq müqaviləsinin imzalandığını vurğulanıb. Bildirilib ki, bu əməkdaşlıq ölkənin İKT sektorunun inkişafına töhfə verəcək, bu sahəyə qlobal təcrübə, o cümlədən innovasiya və yeni həll yolları gətirəcək.
Bundan əlavə, qeyd olunub ki, hazırda Avropa ilə Asiyanı Azərbaycan vasitəsilə birləşdirən “Rəqəmsal İpək Yolu” (Digital Silk Way) layihəsi həyata keçirilir. Bu layihə ölkəmizin rəqəmsallaşmasında, Azərbaycanın regional rəqəmsal mərkəzə çevrilməsində əhəmiyyətli rol oynayacaq.
Qeyd edək ki, “The Great Innovation” adlı görüşün keçirilməsində məqsəd innovasiya, rəqəmsallaşma və telekommunikasiya sahələrində fəaliyyət göstərən dövlət və özəl təşkilatların nümayəndələrini, ekspertləri bir araya gətirmək, bu sahədə mövcud vəziyyət, yenilikləri müzakirə etmək olub.
“Azerconnect Group” ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətdir. “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group actively engaged in ‘The Great Innovation’ event
Azerconnect Group took part in an exclusive event titled ‘The Great Innovation’ organised by the British Chamber of Commerce Azerbaijan (BCCA).
At the event, which was attended by over 100 representatives from state and private organisations, Azerconnect Group presented detailed information on their successful projects and achievements within innovation and digitisation fields.
Deputy CEO of Azerconnect Group, Dovlat Dovlatov, delivered a speech on the company’s secure operations centre, which complies with the latest international standards and practices. He also underscored their innovative payment systems in the financial services sector (FinTech), advanced targeting algorithms for delivering personalised content to consumers (AdTech), and other pioneering projects.
It was also highlighted that a strategic partnership agreement was signed this year between Azerconnect Group and the world’s leading telecommunications company, Vodafone Group. This cooperation is expected to significantly contribute to the development of the country's ICT sector, bringing global expertise, innovation, and new solutions to the field.
Additionally, it was noted that the ‘Digital Silk Way’ project, which connects Europe and Asia through Azerbaijan, is currently being implemented. This initiative is anticipated to play a crucial role in the digitisation of the country and in transforming Azerbaijan into a regional digital hub.
The objective of the ‘Great Innovation’ meeting was to gather representatives from state and private organisations in the fields of innovation, digitisation, and telecommunications, along with experts in these domains, to discuss the current state and advancements in these areas.
Azerconnect Group is a company that operates in the dynamically developing ICT and high technology fields in Azerbaijan. Azerconnect Group delivers advanced solutions, including Mobile, Internet, and International leased lines provisioning, alongside cutting-edge digital services in FinTech, AdTech, and Media/TV. Azerconnect Group is part of NEQSOL Holding, an international group of companies operating in various countries across the energy, telecommunications, hi-tech, and construction industries.