17 Oktyabr tarixində ADA Universitetində təhsil alan bir qrup gənc tələbə qızlarla "Azerconnect" şirkətinin nümyəndələrinin görüşü baş tutub. Fokus qrup formatında keçirilmiş görüşdə ADA Universitetində Karyera Xidmətinin rəhbəri Təranə Aslanova, "Azerconnect" şirkətinin İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva, İşçilərin transformasiyası və proqramları üzrə rəhbəri Elnarə Məcidova, İT müştəri və korporativ idarəetmə platformaları üzrə rəhbəri Renata Yusubova və Korporativ kommunikasiya bölməsinin rəhbəri Əlimərdan Sultanov iştirak ediblər.
Görüşün keçirilməsində məqsəd İKT sahəsi üzrə təhsil alan gənc tələbə qızların fikir və təkliflərinin dinlənilməsi, onların İKT sahəsində gələcək karyera inkişafları ilə bağlı müzakirənin aparılması, "Azerconnect" şirkətinin təqdim etdiyi iş və təcrübə imkanlarının tələbələrin diqqətinə çatdırılması olub. Görüşdə tələbələrin "Azerconnect" nümayəndələrinə ünvanladıqları çoxsaylı suallar cavablandırılıb.
Tədbirdə ADA Universitetində riyaziyyat, informasiya texnologiyaları, kompüter elmləri ixtisasları üzrə təhsil alan bir qrup tələbə iştirak edib.

Azerconnect representatives met with a group of students at ADA University
On October 17, Azerconnect company representatives met with a group of young female students studying at the ADA University. Tarana Aslanova, Head of the Career Service at ADA University, Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect, Elnara Majidova, Head of Employee Transformation and Programs, Renata Yusubova, Head of IT Customer and Enterprise Management Platforms, and Alimardan Sultanov, Head of the Corporate Communication Unit, took part in the meeting held in the focus group format.
The purpose of the meeting was to get the thoughts and suggestions of young female students studying in the ICT field, to discuss their future career development path, and to bring to the students' attention the job and internship opportunities within the company. During the meeting, a range of questions from the students was answered by the company representatives.
A group of students studying mathematics, information technologies, and computer sciences at ADA University took part in the meeting.