Azerconnect şirkətinin rəhbər heyəti ADA Universiteti tələbələri ilə görüşüb
Azerconnect şirkətinin rəhbər heyətinin ADA Universitetində təhsil alan tələbələrlə görüşü baş tutub.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd tələbələrlə şirkətin rəhbər heyəti arasında birbaşa ünsiyyətin qurulması, tələbələrin şirkətin təqdim etdiyi imkanlar barədə məlumatlandırılması, onların fikir və təkliflərinin dinlənilməsi və İKT sahəsində gələcək karyera inkişafı ilə bağlı müzakirələrin aparılması olub.
Çıxış edənlər telekommunikasiya sektorunun gələcəyi, İKT sektorunda müasir tendensiyalar  və bu sferada iri işəgötürənlərdən biri olan Azerconnect şirkətində tələbələr üçün nəzərdə tutulan iş və təcrübə imkanları barədə ətraflı məlumat verib, həmçinin gənc  qadınların da informasiya texnologiyaları sahəsinə cəlb edilməsi və onlar üçün  karyera imkanları barədə danışıblar.
“İnsan resurslarının davamlı inkişafı, şirkətimizə gənc istedadların cəlb edilməsi fəaliyyətimizdə əsas istiqamətlərdəndir. Bu səbəbdən biz ökəmizdə müxtəlif Universitetlərlə qarşılıqlı əməkdaşlıqda maraqlıyıq. Sürətli rəqəmsallaşma dövründə biz gənc xanımların və qadınların İKT sahəsinə cəlb edilməsi istiqamətində də müxtəlif layihələr icra edir, şirkətimizdə gender bərabərliyinə, inklüzivliyə və təşkilati inkişafa aparan dayanıqlı bir iş mühiti formalaşdırırıq”, deyə Azerconnect şirkətinin İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva bildirib.
Tədbirdə həmçinin Azerconect şirkətinin İnformasiya Texnologiyaları (İT) direktoru Pərviz İsmayılov, İT üzrə tələblərin və keyfiyyətin idarəedilməsi şöbəsinin müdiri Anar Abdullayev, İT Biznes inkişafı üzrə bölmə rəhbəri Kəmalə Adilova, eləcə də AzerTelecom şirkətinin Baş icraçı direktoru Ana Nakaşidze çıxış edib, tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırıblar.
Azerconnect şirkəti ölkənin dinamik şəkildə inkişaf edən informasiya, kommunikasiya və yüksək texnologiyalar sahəsində müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. Azerconnect müxtəlif sahələrdə və ölkələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

The management team of Azerconnect had a meeting with students of ADA University. The meeting aimed to establish direct communication between the students and the managing staff of the company, inform the students about the opportunities offered by the company, listen to their ideas and suggestions, and discuss future career development in the field of ICT.
The speakers provided detailed information about the future of the telco industry, modern trends in ICT, job and internship opportunities for students at Azerconnect, one of the largest employers in this sphere, as well as the involvement of young women in the field of information technologies and career opportunities for them.
"Sustainable development of human resources, and attraction of young talents to our company is one of the focus areas of our activity. In this regard, we are interested in mutual cooperation with various Universities in our country. In the era of rapid digitization, we are implementing various projects to attract young women to the field of ICT, and we are forming a sustainable work environment in our company that leads to gender equality, inclusion and organizational development," said Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect.
The event was also attended by Parviz Ismayilov, Director of Information Technologies (IT), Anar Abdullayev, Head of IT Demand and Quality Management Department, Kamala Adilova, Head of IT Business Delivery Unit at Azerconnect, as well as Ana Nakashidze, Chief Executive Officer of AzerTelecom, who discussed a range of topics with students and answered their questions.
Azerconnect is the first B2B (Business to Business) company that provides various services in the dynamically developing field of information, communication and high technologies in the country. The company is part of NEQSOL Holding international group of companies operating in various fields and countries.