Azerconnect şirkətinin dəstəyilə beynəlxalq yay məktəbi təşkil olunub
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının təşkilatçılığı və Azerconnect şirkətinin dəstəyi ilə 12-16 yaş arası məktəbli və yeniyetmələr üçün “Cyber Summer School - 2023” (CSS) beynəlxalq yay məktəbi təşkil olunub.
Artıq üçüncü ildir ki, baş tutan yay məktəbi ərzində yerli və xarici mütəxəssislər tərəfindən iştirakçılar üçün kibertəhlükəsizlik sahəsində təlimlər, texnoloji turlar, habelə bu sahədə bilik yarışı keçirilib.
Bu ilin 24-29 iyul tarixlərində baş tutmuş “Cyber Summer School - 2023” yay məktəbinə Azərbaycan, İsrail və Türkiyə ilə yanaşı Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv olan Qazaxıstan, Özbəkistan, Qırğızıstandan olan ümumilikdə 125 iştirakçı cəlb edilib.
Yay məktəbinin bağlanış tədbirində bilik yarışının qalibi olan komandalar Azerconnect və digər təşkilatlar tərəfindən mükafatlandırılıb, iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
2021-ci ildən etibarən ənənəvi olaraq hər il həyata keçirilən layihənin əsas məqsədi tərəfdaş ölkələrdən olan yay məktəbi iştirakçıları arasında dostluq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi, kibertəhlükəsizlik üzrə bilik, bacarıq və xüsusi həvəsə malik yeniyetmələrin müəyyənləşdirilərək ölkə daxilində və xaricində bir araya gətirilməsi, habelə kibertəhlükəsizlik sahəsində ixtisaslaşmış mütəxəssis kimi yetişdirilməsinə dəstək verməkdir.

Azerconnect supported the International Summer School
Azerconnect supported the "Cyber Summer School - 2023" (CSS) international summer school organized by the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan for schoolchildren and teenagers between 12-16 years.
During the summer school, which has been held for three years in a row, local and foreign experts conducted cybersecurity training sessions, technology tours, as well as a knowledge competition on cybersecurity topic.
125 participants from Azerbaijan, Israel and Turkey, as well as Kazakhstan, Uzbekistan and Kyrgyzstan, which are members of the Organization of Turkic States, took part in the "Cyber Summer School - 2023", held from July 24 to 29 of this year.
The winning teams of the knowledge competition were awarded by Azerconnect and other organizations at the summer school closing ceremony. The participants were also given certificates.
The main goal of the annual project, which has been conducted since 2021 is to foster friendly relations among summer school participants from partner countries, define and unite teenagers with knowledge, skills, and special hobbies in the field of cybersecurity, both in our country and abroad, while also supporting the growth of cybersecurity specialists in this field.