Azerconnect nüfuzlu Brandon Hall Group Mükəmməllik Mükafatına layiq görülüb
Azərbaycanda İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində lider şirkətlərdən biri olan Azerconnect üç müxtəlif kateqoriya üzrə nüfuzlu Brandon Hall Group Mükəmməllik Mükafatına layiq görülüb. Azerconnect “Gələcək Fəaliyyət” üzrə Qızıl, “Müxtəliflik, Bərabərlik və İnklüzivlik” üzrə Gümüş, “İnsan Resursları” kateqoriyasında isə Bürünc mükafatlarını əldə edib.
Azerconnect şirkəti əldə etdiyi mühüm nailiyyətlərin davamı olaraq və əmək bazarında öz mövqeyini bir daha təsdiqləyərək icra etdiyi “İşçi Heyəti üçün Məsafədən İş Rejiminin İdarə edilməsini təmin edən proqramı” (FLEXcellence: Azerconnect-in hibrid iş rejimi proqramı) üzrə Ən Yaxşı İrəliləyişinə görə Qızıl, “Müxtəliflik, Bərabərlik və İnklüzivlik Təşəbbüslərdə” (INSPIRE. LEAD. CREATE: Azerconnect-in qadınların hüquq və imkanlarının genişləndirilməsi üzrə proqramı) Ən Yaxşı İrəliləyişinə görə Gümüş, “Ən Yaxşı İmtiyaz, Sağlamlıq və Rifah Proqramına” (Feel the Customer: Azerconnect şirkətinin çağrı mərkəzi/ön ofis komandaları üçün rifah proqramı) görə isə Bürünc Mükafatları alıb.
Brandon Hall Group Mükəmməlik Mükafatı tədris və inkişaf, istedadların idarə edilməsi, liderliyin inkişafı, istedadların cəlb edilməsi, insan resursları, satış nəticələri, müxtəliflik, bərabərlik və inklüzivlik, və gələcək fəaliyyət baxımından əldə edilmiş ən yaxı təcrübələrə görə təşəbbüsləri dəyərləndirir.
Qeyd etmək lazımdır ki, müraciətlər təcrübəli mütəxəssislər qrupu, müstəqil, yüksək səviyyəli sənaye ekspertləri, Brandon Hall Group analitikləri və rəhbərlərdən ibarət panel tərəfindən dörd meyar əsasında qiymətləndirilib. Bu meyarlar “Biznes ehtiyaclarına və mühitinə uyğunluq”, “Proqramın dizaynı, funksionallığı və çatdırılması”, “Qəbul, inteqrasiya, istifadəçi təcrübəsi, innovasiya və yaradıcılıq”, eləcə də “Ümumi effektivlik, təsir və ölçülə bilən imtiyazlar”dır.
“Azerconnect şirkətinin ölkəmizdə İKT və yüksək texnologiyalar sahəsində həyata keçirdiyi innovativ layihələrin beynəlxalq nüfuzlu şirkətlər tərəfindən mükafatlandırılması təqdirəlayiq haldır. Şirkətimiz insan resurslarının idarə edilməsi, ən son texnologiyaların ölkəyə gətirilməsi və tətbiqi istiqamətində öz fəaliyyətini daha da gücləndirəcəkdir” - deyə Azerconnect şirkətinin Baş direktoru Emil Məsimov bildirib.
“Nüfuzlu Brandon Hall Group tərəfindən bu mötəbər mükafatlara layiq görülməkdən böyük qürur hissi keçiririk. Bu mükafatların hər biri insan resurslarının idarə edilməsinin müxtəlif aspektlərində mükəmməlliyə və hibrid biznes modelinin həyata keçirilməsinə sadiqliyimizi, müxtəlifliyi və inklüzivliyi təşviq etmək üçün fəal mövqeyimizi, eləcə də əməkdaşların rifahına yanaşmamızı özündə əks etdirir. Bu mükafata layiq görülmək bizi müstəsna performans nümayiş etdirmək üçün daha da böyük səy göstərməyə sövq edir”, - deyə Azerconnect şirkətinin İnsan resursları üzrə baş müdiri Mətanət Babayeva qeyd edib.
“Mükəmməllik Mükafatının qalibləri öz əməkdaşlarına həqiqətən dəyər verən və insan kapitalının idarə edilməsi proqramları vasitəsilə onlara sərmayə qoyan təşkilatlardır. Bu insan kapitalının idarə edilməsi proqramlarının biznes dəyər və əməkdaşlara təsir baxımından ən yaxşıları olduğu sübut edilmişdir” – deyə, Brandon Hall Group Baş əməliyyat direktoru və HCM Excellence Awards proqramının rəhbəri Reyçel Kuk bildirib.
Azerconnect haqqında:
Azerconnect ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində beynəlxalq standartlara uyğun müxtəlif xidmətlər təqdim edən ilk B2B (Business to Business - Biznesdən biznesə) şirkətdir. İKT bazarının ən böyük işəgötürənlərindən biri olan Azerconnect texniki, informasiya texnologiyaları və digər əlaqəli istiqamətlər üzrə yerli şirkətlər üçün keyfiyyət göstəricilərinin artırılması və xərclərin optimallaşdırılmasını təmin edən optimal həllər təklif edir. Azerconnect müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.
Qeyd etmək lazımdır ki, Azerconnect şirkətinin innovativ “FLEXcellence” proqramı bundan əvvəl “Ən yaxşı çevik iş strategiyası” nominasiyası üzrə 2022-ci ildə “Azərbaycan İnsan Resursları İnstitutu” tərəfindən mükafata layiq görülüb. Həmçinin, Azerconnect insan resursları sahəsində mükəmməlliyinə görə altı fərqli kateqoriya üzrə dünyanın nüfuzlu "Ən Yaxşı İşəgötürənlər İnstitutu" (Top Employer Institute) tərəfindən Azərbaycanda 2023-cü il üzrə “Ən Yaxşı İşəgötürən” sertifikatına layiq görülüb.
Brandon Hall Group haqqında:
Brandon Hall Group, öyrənmə və istedad üzrə rəhbərlər və təşkilatlara məlumat, araşdırma və sertifikatlaşdırma təklif edən yeganə peşəkar inkişaf şirkətidir. İnsan kapitalının idarə edilməsində ən yaxşı zəkalar yeni dövr üçün gələcəyə davamlı işçilərin inkişaf planlarını yaratmaq istiqamətində Brandon Hall Group-u seçirlər. 30 ildən artıqdır ki, Brandon Hall Group 10 milyondan çox işçi və rəhbərlərin inkişafına təsir edərək, dünya miqyasında təşkilatlarda mükəmməlliyi gücləndirir, tanıdır və sertifikatlaşdırır. Brandon Hall Group-un insan kapitalının idarə edilməsi üzrə Mükəmməlik Mükafatı proqramı bu sahədə ən yüksək standartı təyin edərək, öyrənmə və istedad səylərinə görə təşkilatları təqdir edən ilk proqram olub.

Azerconnect, a leader in the field of ICT services and high technologies in Azerbaijan, has won a coveted multiple Brandon Hall Group Excellence Awards - Gold in the “Future of Work”, Silver in the “Diversity, Equity and Inclusion”, as well as Bronze in the “Human Resources” categories.
Demonstrating a consistent pattern of remarkable accomplishments, Azerconnect has reaffirmed its prominent position within the market and received Gold Award for its Best Advance in Managing a Remote Workforce program (FLEXcellence: Azerconnect Hybrid Working Program), Silver Award for its Best Advance in Leading Diversity, Equity & Inclusion Initiatives (INSPIRE. LEAD. CREATE: Azerconnect Woman Empowerment Program) and Bronze Award for its Best Benefits, Wellness and Well-Being Program (Feel the Customer: Azerconnect Well Being Program for Call Center/Front Office Teams).
The Brandon Hall Group HCM Excellence Awards recognize best practices for initiatives in Learning and Development, Talent Management, Leadership Development, Talent Acquisition, Human Resources, Sales Performance, Diversity, Equity & Inclusion, and the Future of Work.
It is worth noting that entries were evaluated by a panel of veteran, independent senior industry experts, Brandon Hall Group analysts, and executives based on these four criteria: Alignment to their business need and environment; Program design, functionality, and delivery; Adoption, integration, user experience, innovation, and creativity as well as Overall effectiveness, impact, and measurable benefits.
“It is commendable that the innovative projects implemented by Azerconnect in the field of ICT and high technologies in our country have been recognized and honored by internationally renowned companies. Our company will further strengthen its endeavors in the realm of human resource management, further introducing and implementing the latest technologies within the country.", said Emil Masimov, Chief Executive Officer of Azerconnect.
"We are deeply honored to have been recognized by the esteemed Brandon Hall Group with these prestigious awards. Each one underscores our commitment to excellence in certain aspects of human capital management, reflecting our dedication to implementing hybrid work model, our proactive stance in fostering diversity and inclusion, as well as our approach to employee wellness. This award motivates us to strive even further in delivering exceptional performance.", stated Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect.
"Excellence Award winners are shown to be organizations that truly value their employees and invest in them through their human capital management programs. These HCM programs have been validated as best in class for business value and the impact on the employees themselves," said Brandon Hall Group Chief Operating Officer Rachel Cooke, HCM Excellence Awards program leader.
About Azerconnect
Azerconnect is the first B2B (Business to Business) company in Azerbaijan that provides various services in the dynamically developing ICT and high-tech fields. Being one of the largest employers in the ICT market, the company offers optimal solutions in technical, information technologies, and other related directions that enable an increase in quality metrics and cost optimization for companies in the country. Azerconnect is part of NEQSOL Holding an international group of companies operating in nine countries across the energy, telecommunications, hi-tech, and construction industries.
It is worth mentioning that Azerconnect's pioneering "FLEXcellence" program has previously been acknowledged in the "Best Flexible Working Strategy" category and was awarded by the Azerbaijan HR Institute in 2022. Furthermore, Azerconnect was awarded a prestigious certificate of Top Employer 2023 in Azerbaijan by the influential Top Employer Institute recognizing its excellence in the realm of human resources across six distinct categories.
About Brandon Hall Group
Brandon Hall Group is the only professional development company that offers data, research, insights, and certification to Learning and Talent executives and organizations. The best minds in Human Capital Management (HCM) choose Brandon Hall Group to help them create future-proof employee development plans for the new era. For over 30 years, Brandon Hall Group has empowered, recognized, and certified excellence in organizations worldwide, influencing the development of over 10 million employees and executives. Brandon Hall Group’s HCM Excellence Awards program was the first to recognize organizations for learning and talent and is the gold standard, known as the "Academy Awards of Human Capital Management."