Azerconnect şirkəti Azərbaycanın ən yaxşı işəgötürəni seçildi
Azerconnect şirkəti növbəti dəfə nüfuzlu “Top Employer Institute” (Ən Yaxşı İşəgötürənlər İnstitutu) tərəfindən Azərbaycanda “Ən Yaxşı İşəgötürən” şirkət seçilib.
Şirkət 2024-cü ildə yenidən bu sertifikata layiq görülməklə fəaliyyətində ən yaxşı beynəlxalq insan resursları təcrübələrini tətbiq etdiyini, eləcə də öz əməkdaşları üçün layiqli iş şəraiti təmin etməyə sadiqliyini nümayiş etdirib.
Azerconnect şirkəti “Top Employer Institute” tərəfindən iş mühiti, istedadların cəlb edilməsi, öyrənmə, müxtəliflik, bərabərlik və inklüzivlik, rifah və sair daxil olmaqla 20 sahədən ibarət 6 istiqamət üzrə qiymətləndirilib və mükafata layiq görülüb.
“Ardıcıl ikinci ildir ki, bu nüfuzlu mükafata layiq görülməkdən qürur duyuruq. Ən qabaqcıl insan kapitalı təcrübələrini fəaliyyətimizə inteqrasiya etməklə biz şirkətimizdə mükəmməlliyi təşviq etməyə davam edirik”, - deyə Azerconnect şirkətinin Baş direktoru Emil Məsimov bildirib.
“İşçilərin rifahına, peşəkar inkişafına, inklüzivliyinə önəm verən iş yeri mədəniyyətinin yaradılmasına istiqamətlənən töhfələrimizin nəticəsi olaraq şirkətimizin “Top Employer Institute” tərəfindən yenidən Azərbaycanın ən yaxşı işəgötürəni olaraq seçilməsinin şahidi olduğum üçün çox sevinirəm. Azerconnect şirkətinin ruhlandırıcı iş yeri kimi inkişaf etdirilməsi, hər bir əməkdaşın karyera inkişafı və rifahının yüksəldilməsinə həsr olunmuş ən yaxşı layihələrin və fəaliyyətlərin beynəlxalq dəyərlərə uyğun qiymətləndirilməsi qürurverici haldır”, - deyə Azerconnect şirkətinin İnsan Resursları üzrə Baş Müdiri Mətanət Babayeva bildirib.
“Müstəsna zamanlar insanlarda və təşkilatlarda ən yaxşıları ortaya çıxarır. Biz bu il Ən Yaxşı İşəgötürənlərin Sertifikatlaşdırma proqramımızda bunun şahidi olduq. Ən yaxşı işəgötürənlər hər zaman sübut edib ki, onlar işçilər üçün daha yaxşı iş yerinin yaradılmasına, eləcə də əməkdaşların inkişafı və rifahının şirkət üçün prioritet olmasına sadiqdirlər. Bununla onlar kollektiv şəkildə iş dünyasını zənginləşdirirlər. Biz builki aparıcı insan yönümlü işəgötürən şirkətlərin qrupunu elan etməkdən qürur hissi duyuruq”, - deyə “Top Employer Institute”nin Baş direktoru David Plink qeyd edib.
“Top Employer Institute” 2024-cü il üzrə 122 ölkədə/regionda 2300 təşkilatı sertifikatlaşdırıb. Bu sertifikatı əldə etmiş Ən Yaxşı İşəgötürənlər qlobal miqyasda 9 milyondan çox işçinin həyatına müsbət təsir göstərirlər.
Azerconnect şirkəti NEQSOL Holding-in tərkibinə daxildir. NEQSOL Holding 11 ölkədə telekommunikasiya, enerji, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərir və 12 000-dən çox işçi heyətinə malikdir.

Azerconnect has been chosen as the top employer in Azerbaijan
Azerconnect company has once again been chosen as the Top Employer in Azerbaijan by the influential Top Employer Institute.
By being awarded this certificate once again for 2024, the company has demonstrated its dedication to implemeting the best international human resources practices in its operations, as well as its commitment to providing decent working conditions for its employees.
Azerconnect underwent an evaluation by the Top Employer Institute in six categories consisting of 20 areas, including work environment, talent acquisition, learning, diversity, equity & inclusion, wellbeing, and in recognition of its excellence was honored with the award.
“We take great pride in being honored with this prestigious award for the second consecutive year. Through the seamless integration of cutting-edge human capital practices into our operations, we continue fostering excellence within our company,” stated Emil Masimov, Chief Executive Officer of Azerconnect company.
“As a result of our contributions to the creation of a workplace culture that emphasizes the well-being, professional development, and inclusion of employees, I am very pleased to witness our company being selected as the Top Employer in Azerbaijan by the Top Employer Institute once again. Developing Azerconnect as an inspiring workplace and evaluating the best projects and activities dedicated to improving the career development and well-being of each employee according to international values is a matter of pride,” said Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer of Azerconnect company.
“Exceptional times bring out the best in people and organisations. We have witnessed this in our Top Employers Certification Programme this year: exceptional performance from the certified Top Employers 2024. These employers have always shown that they care for the development and well-being of their people. By doing so, they collectively enrich the world of work. We are proud to announce and celebrate this year’s group of leading people-oriented employers: the Top Employers 2024,” said David Plink, Chief Executive Officer of the Top Employer Institute.
In 2024, Top Employers Institute has certified more than 2 300 organisations in 122 countries/regions. These certified Top Employers positively impact the lives of over 9 million employees globally.
Azerconnect company is part of NEQSOL Holding. NEQSOL Holding operates in eleven countries across telecommunications, energy, high technologies, and construction industries, employing more than 12,000 professionals.