“Azerconnect Group”un baş direktoru ADA Universitetində tələbələrlə görüşüb
Ölkənin aparıcı İKT şirkəti “Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov “Senior Talks” layihəsi çərçivəsində ADA Universitetinin tələbələri ilə görüşüb.
Emil Məsimov Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı, İKT sektorunun inkişaf perspektivləri, əmək bazarında mövcud çağırışlar və imkanlar barədə fikirlərini bölüşüb. Görüşdə xüsusi diqqət real iş təcrübələri, liderlik yanaşmaları, peşəkar inkişaf, karyera seçimi, gələcək üçün önəmli bilik və bacarıqlar və s. məsələlərə ayrılıb.
İnteraktiv formada keçirilən görüş sual-cavab sessiyası ilə davam edib, müxtəlif mövzularda tələbələri maraqlandıran suallar ətraflı şəkildə cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, gənclərin peşəkar inkişafının dəstəklənməsi “Azerconnect Group”un dayanaqlı inkişaf strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Şirkət bu sahədə ölkədə həyata keçirilən müxtəlif layihə və təşəbbüslərdə aktiv şəkildə iştirak edir.

As part of the ‘Senior Talks’ project, Emil Masimov, CEO of the country's leading ICT company, met with ADA University students.
Emil Masimov also discussed his perspective on Azerbaijan’s digital economy, the prospects for the ICT industry development, and the challenges and opportunities in the labor market. The session highlighted real-life work experiences, leadership approaches, professional development, career choice, important knowledge and future-ready skills among others.
The interactive meeting concluded with a Q&A session, where students’ questions on various topics were addressed.
It is noteworthy that Azerconnect Group places a significant emphasis on supporting the professional development of young people as part of its sustainable development strategy. The company actively participates in different projects and initiatives implemented in the country across this area.