“Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüşüb
“Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov Mentorluq Proqramı çərçivəsində beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Məmməd Həsənovla görüşüb.
Emil Məsimov qalibi müsabiqədə əldə etdiyi önəmli nailiyyət münasibətilə təbrik edib, “Yüksəliş” müsabiqəsinin ölkəmizdə kadr potensialının gücləndirilməsi, istedadların üzə çıxarılmasında rolunu vurğulayıb. Görüş zamanı baş direktor mentinin peşəkar inkişafının dəstəklənməsi məqsədilə biznes və idarəetmə sahələrində təcrübəsini bölüşüb. Eyni zamanda, qaliblə karyera planlaması, gələcək inkişaf prioritetləri, eləcə də idarəetmə və liderlik bacarıqlarının daha da təkmilləşdirilməsi mövzularında müzakirələr aparılıb.
“Yüksəliş” müsabiqəsi haqqında
“Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə qalibləri mentorlar tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı və özünüinkişaf üçün 20 min manat məbləğində pul mükafatı əldə edirlər.
Sayca altıncı “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 10 dekabr 2025-ci il tarixində müvafiq Sərəncam imzalanıb.
Ölkəmizdə dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində fəaliyyət göstərən “Azerconnect Group” mobil, internet, beynəlxalq kanalların təşkili və FinTech, AdTech, Media/TV kimi rəqəmsal xidmətlər təqdim edir. “Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group CEO Emil Masimov met with Mammad Hasanov, the winner of the fifth “Yukselish” competition as part of the Mentoring Program.
Emil Masimov congratulated the winner on this remarkable achievement and emphasized the role of “Yukselish” in strengthening the country’s human capital and discovering talented individuals. During the meeting, the CEO shared insights from his experience in business and management to guide and support the mentee’s ongoing professional development. The meeting also featured discussions on career planning, future development priorities, as well as further improvement of management and leadership skills.
About the “Yukselish” competition
The “Yukselish” competition was established by the decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on July 26, 2019. The winners of the competition receive a one-year personalized development program from their mentors and a financial award of 20 thousand manats for self-development.
A subsequent decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on December 10, 2025, announced the launch of the sixth “Yukselish” competition.