Azerconnect şirkəti Azərbaycanın ən yaxşı işəgötürəni seçilib
Azerconnect şirkəti dünyanın nüfuzlu “Top Employer Institute” (Ən Yaxşı İşəgötürənlər İnstitutu) tərəfindən 2023-cü il üzrə Azərbaycanda “Ən Yaxşı İşəgötürən” şirkət sertifikatına layiq görülüb.
“Top Employer İnstitute” tərəfindən 2023-cü il üzrə Azərbaycanda bu nüfuzlu mükafata sahib olmaq şirkətin iş dünyasına daha yaxşı bağlılığını, eləcə də şirkətdə insan resurları siyasəti və təcrübəsinin mükəmməl tətbiqini göstərir.
Azerconnect şirkəti “Top Employer İnstitute” tərəfindən insan resursları sahəsində biznes və insan strategiyası, iş mühiti, istedadların cəlb edilməsi, öyrənmə, müxtəliflik, bərabərlik və inklüzivlik, rifah və sair daxil olmaqla 20 sahədən ibarət 6 istiqamət üzrə qiymətləndirib və mükafata layiq görülüb.
“İnsan kapitalının idarə edilməsi üzrə ən son yeniliklərin tətbiqi sayəsində öz biznes fəaliyyətimizdə xeyli uğurlara nail olmuş və ölkəmizdə bir sıra yeniliklərə imza atmışıq. Şirkətimizin daha yaxşı iş yerinə çevrilməsi istiqamətində göstərdiyimiz səylərin “Top Employer Institute” tərəfindən də qiymətləndirilməsi və nüfuzlu mükafata layiq görülməyimizdən məmnunam”, - deyə Azerconnect şirkətinin Baş Direktoru Emil Məsimov qeyd edib.
“Azerconnect şirkəti olaraq İnsan Resursları sahəsində yüksək standartların tətbiqi, əməkdaşlarımıza layiqli iş şəraitinin təmin edilməsi istiqamətində ən yaxşı təcrübələri icra edirik. Bunun üçün biz çevik iş şəraiti, peşəkar inkişaf, karyera imkanları, inklüziv iş mühiti, liderlik və digər proqramlar ilə əməkdaşlarımızın davamlı inkişafına töhfə vermək istiqamətində çalışırıq. “Top Employer Institute” tərəfindən Azərbaycanda ən yaxşı işəgötürən şirkət olaraq seçildiyimiz üçün qürur hissi keçiririk. Bu sertifikat Azerconnect olaraq fəaliyyətimizin ən yaxşı beynəlxalq təcrübələrə əsaslandığının göstəricisidir”, - deyə Azerconnect şirkətinin İnsan Resursları üzrə Baş Müdiri Mətanət Babayeva bildirib.
“Müstəsna zamanlar insanlarda və təşkilatlarda ən yaxşıları ortaya çıxarır. Biz bu il Ən Yaxşı İşəgötürənlərin Sertifikatlaşdırma proqramımızda bunun şahidi olduq. İnsan Resursları sahəsində mükəmməl strategiyası, siyasəti və təcrübələri ilə Azerconnect şirkəti işçilər üçün daha yaxşı iş yerinin yaradılmasına sadiq olduğunu, eləcə də əməkdaşların inkişafı və rifahının şirkət üçün prioritet olduğunu nümayiş etdirir. Bununla onlar kollektiv şəkildə iş dünyasını zənginləşdirirlər. Biz bu ilki aparıcı insan yönümlü işəgötürən şirkətlərin qrupunu elan etməkdən qürur hissi duyuruq”, - deyə Top Employer Institutunun Baş direktoru David Plink qeyd edib.
“Top Employer Institute” insan təcrübələrində mükəmməlliyin tanınması üzrə qlobal təşkilatdır. Təşkilat iş dünyasını zənginləşdirmək üçün təcrübələri sürətləndirməyə dəstək göstərir. “Top Employer İnstitute”nin Sertifikatlaşdırma Proqramı vasitəsilə iştirakçı şirkətlər təsdiqlənə, sertifikatlaşdırıla və ən yaxşı iş yeri olaraq kimi tanına bilər. 30 ildən artıq bir müddətdir ki, fəaliyyət göstərən “Top Employers Institute” 121 ölkədə/regionda 2053 təşkilatı sertifikatlaşdırmışdır. Bu sertifikatı əldə etmiş Ən Yaxşı İşəgötürənlər qlobal miqyasda 9,5 milyondan çox işçinin həyatına müsbət təsir göstərirlər.

Azerconnect is recognized as a Top Employer of Azerbaijan
Azerconnect was awarded a certificate of Top Employer 2023 in Azerbaijan by the Top Employer Institute.
This prestigious award by the Top Employer Institute proves the company's strong commitment to the business world, as well as the excellence of the company's human resources policies and practices.
Azerconnect was evaluated by the Top Employer Institute in the field of human resources in 6 categories consisting of 20 topics, including business and human strategy, work environment, talent attraction, learning, diversity, equality and inclusion, well-being, and more.
“We managed to achieve considerable success in our business activities and brought a number of innovations in our country, mainly through the application of the latest innovations in human capital management. I am pleased that the efforts we have made to make our company a better workplace have been evaluated by the Top Employer Institute and we have been awarded a prestigious award", said Emil Masimov, Chief Executive Officer of Azerconnect.
"At Azerconnect, we follow the best practices applying high standards in the field of Human Resources and providing decent working conditions for our employees. Therefore, we strive to contribute to the continuous development of our employees with flexible working conditions, professional development, career opportunities, inclusive work environment, leadership, and other programs. We are proud to be recognized as the best employer in Azerbaijan by the Top Employer Institute. This certificate is proof that our activity is based on the best international practices", stated Matanat Babayeva, Chief Human Resources Officer at Azerconnect.
“Exceptional times bring out the best in people and organizations. And we have witnessed this in our Top Employers Certification Programme this year. With its excellent HR strategy, policy, and practices Azerconnect company proves its commitment for the building of a better work place for employees and demonstrates that the company prioritizes the development and well-being of people. By doing so, they collectively enrich the world of work. We are proud to announce and celebrate this year’s group of leading people-oriented employers", noted David Plink, Chief Executive Officer of the Top Employer Institute.
Top Employers Institute is the global authority on recognising excellence in People Practices, helping accelerate these practices to enrich the world of work. Through the Top Employers Institute Certification Programme, participating companies can be validated, certified, and recognized as an employer of choice. Established over 30 years ago, Top Employers Institute has certified 2 053 organizations in 121 countries/regions. These certified Top Employers positively impact the lives of over 9.5 million employees globally.