TƏBİB və Azerconnect Group arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
TƏBİB və Azerconnect Group arasında vətəndaşlara göstərilən tibbi xidmətlərin operativliyinin artırılması və müasir texnoloji həllərin tətbiqi məqsədilə əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
İmzalanmış müqaviləyə əsasən "103" Çağrı Mərkəzinin texnoloji imkanlarının genişləndirilməsi, təcili və təxirəsalınmaz tibbi yardım xidmətinin səmərəliliyinin artırılması məqsədilə süni intellekt əsaslı təkmilləşdirilmiş naviqasiya həllərinin tətbiqi baş tutacaq. Həmçinin tərəfdaşlıq çərçivəsində vətəndaş çağırışlarının yerinin məkan üzrə daha dəqiq müəyyən edilməsi, təcili tibbi yardım briqadalarının hərəkətinin optimallaşdırılması və hadisə yerinə çatma müddətinin daha effektiv idarə olunmasına imkan yaradan texnoloji həllərin icrası planlaşdırılır.
TƏBİB-in İcraçı direktoru Anar Bayramov qeyd edib ki, sözügedən müqavilə vətəndaşlara göstərilən tibbi xidmətlərin keyfiyyətinin artırılmasına və nəticədə vətəndaş məmnuniyyətinin yüksəldilməsinə yönəlib: "Məqsədimiz təcili və təxirəsalınmaz tibbi yardım xidmətinin müasir tələb və çağırışlara uyğun inkişafını təmin etməklə vətəndaşlara daha operativ tibbi yardım göstərməkdir. Bu istiqamətdə həyata keçirilən rəqəmsal transformasiya tədbirləri resurslardan səmərəli istifadəyə, təcili tibbi yardım komandalarının koordinasiyasının daha da təkmilləşdirilməsinə və hadisə yerinə çatma müddətinin azaldılmasına xidmət edəcək. “Azerconnect Group” ilə əməkdaşlıq da məhz bu strateji inkişaf xəttinin mühüm tərkib hissəsidir”.
“Azerconnect Group”un baş direktoru Emil Məsimov isə əməkdaşlıq çərçivəsində tətbiqi nəzərdə tutulan yeni nəsil texnoloji həllərin tibbi xidmətlərin daha çevik və vətəndaşyönümlü təşkilinə mühüm töhfə verəcəyini bildirib: “Qrup şirkətlərimizdə geniş əhali kütləsinə telekommunikasiya, internet və digər rəqəmsal xidmətlərin təqdim edilməsi üzrə uzun illərdən bəri ciddi təcrübə formalaşmışdır. İnanıram ki, yüksəkkeyfiyyətli xidmətlərin təqdim olunması və ən yeni texnoloji həllər tətbiqində qazandığımız bu zəngin təcrübə TƏBİB ilə əməkdaşlığımıza xüsusi dəyər qatacaq”.
Qeyd edək ki, tərəflər "103"ə daxil olan səsli zənglərin avtomatik təhlili, istifadəçi davranışlarına uyğun xidmət və məlumatların təqdim olunması, eləcə də digər innovativ həllərin tətbiqi istiqamətində də əməkdaşlıq edəcəklər.

TABIB (the Administration of the Regional Medical Divisions) and Azerconnect Group have signed a cooperation agreement aimed at improving the efficiency of medical services provided to citizens and implementing modern technological solutions.
Under the agreement, advanced AI-powered navigation solutions will be introduced to expand the "103" Call Centre's technological capabilities and enhance the efficiency of emergency and urgent medical services. In addition, as part of the partnership, technological solutions are planned to enable more accurate geolocation, optimise the routing of emergency medical teams, and improve response times to incident locations.
TABIB Executive Director Anar Bayramov noted that the agreement is aimed at improving the quality of medical services and, consequently, increasing citizen satisfaction: "Our goal is to ensure the development of emergency medical services in line with modern requirements and challenges, thereby providing citizens with more prompt medical assistance. The digital transformation initiatives implemented in this direction will contribute to the more efficient use of resources, further enhance the coordination of emergency medical teams, and reduce arrival times to incident locations. Cooperation with Azerconnect Group is an important component of this strategic development path."
Emil Masimov, Azerconnect Group’s CEO, stated that the next-generation technological solutions to be introduced under the partnership will make a significant contribution to delivering healthcare services in a more agile and citizen-oriented manner: “Over many years, our group companies have accumulated extensive experience in providing telecommunications, internet, and other digital services to a broad segment of the population. I believe that our extensive experience in delivering high-quality services and implementing cutting-edge technological solutions will bring significant value to our cooperation with TABIB.
The partnership will also cover the implementation of AI-powered voice call analysis for the "103" service, the development of personalized services and information tailored to users' needs and behaviours, and the introduction of other innovative digital solutions.