Azerconnect Group “Yaşıl artım gündəliyində təhsil” adlı konfransda iştirak edib
Azerconnect Group 27 may tarixində Elm və Təhsil Nazirliyi və Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Yaşıl artım gündəliyində təhsil” mövzusunda konfransda iştirak edib. Konfrans zamanı Azerconnect Group yaşıl enerjiyə keçid və enerji istehlakının əhəmiyyətli dərəcədə azaldılması sahələrində uğurlarını, eləcə də təhsilə və cəmiyyətin rifahına töhfə verən həyata keçirdiyi layihələrlə bağlı qabaqcıl təcrübələrini paylaşıb.
TƏMƏL platforması çərçivəsində keçirilən tədbirinin əsas məqsədi istehsalatda bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə, yaşıl keçidin ətraf mühitə təsirləri və bərpa edilən enerji qurğularına xidmət sahəsində çalışan mütəxəssislərin yetişdirilməsində peşə təhsilinin rolunun müzakirəsi olub.
Azerconnect Group-un baş direktorunun müavini Dövlət Dövlətov konfransın panel sessiyasında çıxış edərək şirkətin dayanıqlı inkişafı sürətləndirən təşəbbüslərindən danışıb. İKT sahəsində çalışan ən böyük işəgötürənlərdən biri olaraq Azerconnect Group hər zaman təhsilə böyük önəm verir. Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi və Azerconnect Group arasında kadr hazırlığının dəstəklənməsi məqsədilə Anlaşma Memorandumu imzalanıb, habelə tələbər üçün təcrübə proqramlarında və bir çox təlimlərdə iştirak etmək imkanı yaradılır.
Azerconnect Group ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində xidmətlər göstərən şirkətdir. Azerconnect Group müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group took part in the ‘Education in the Green Growth Agenda’ conference
On May 27, Azerconnect Group actively engaged in the conference on ‘Education in the Green Growth Agenda’, a collaborative initiative by the Ministry of Science and Education and the State Agency for Vocational Education. At the event, Azerconnect Group showcased its accomplishments in transitioning to green energy and achieving substantial reductions in energy consumption. Furthermore, the company shared its exemplary practices from projects that contribute to education and the welfare of society.
The primary objective of the event, held as part of ‘TƏMƏL’ platform, was to delve into topics such as the utilization of renewable energy sources in production, the environmental implications of transitioning to green practices, and the essential role of vocational education in equipping specialists for servicing renewable energy facilities.
Dovlat Dovlatov, Deputy CEO of Azerconnect Group, addressed the panel session during the conference, highlighting the company's initiatives driving sustainable development. As one of the largest employers within the ICT sector, Azerconnect Group consistently places a high priority on education. A Memorandum of Understanding was signed between the State Agency for Vocational Education and Azerconnect Group to facilitate personnel training, offering students the opportunity to engage in internship programs and various training initiatives.