Azerconnect Group Milli Kibertəhlükəsizlik Forumunun əsas tərəfdaşıdır
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının təşkilatçılığı və Azərbaycanın ən böyük İKT şirkəti olan Azerconnect Group-un əsas tərəfdaşlığı ilə Bakıda “3-cü Milli Kibertəhlükəsizlik Forumu” keçirilib.
Azerconnect Group-un Baş direktorunun müavini Dövlət Dövlətov tədbirin açılış mərasimində çıxış edərək, şirkətin kibertəhlükəsizlik ekosisteminin gücləndirilməsi ilə bağlı şirkətin öncül təcrübəsini bölüşüb. Forum zamanı Azerconnect Group-un Təhlükəsizlik Əməliyyatlar Mərkəzinin təkmilləşdirilməsi layihəsi təqdim edilib. Həmçinin kibertəhlükəsizlik sahəsində şirkət tərəfindən yerli peşəkarların yetişdirilməsi üçün atdığı addımlar haqqında ətraflı məlumat paylaşılıb.
Forumda dövlət qurumları, özəl şirkət və biznes nümayəndələrinin iştirakı ilə kritik informasiya infrastrukturunun təhlükəsizliyi, kibertəhlükəsizlik sahəsində təhsil, insan resursları, habelə kiberdiasporanın formalaşdırılması mövzuları ətrafında mühüm müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, Azerconnect Group İKT sahəsində iri işəgötürənlərdən biri olaraq Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının üzvüdür.
Azerconnect Group ölkəmizin dinamik şəkildə inkişaf edən İKT və yüksək texnologiyalar sahələrində xidmətlər göstərən şirkətdir. Azerconnect Group müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

Azerconnect Group is the main partner of the National Cybersecurity Forum
The 3rd National Cybersecurity Forum took place in Baku, organized by the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan, with the main partnership of Azerconnect Group, the leading ICT company in Azerbaijan.
During the opening ceremony of the event, Dovlat Dovlatov, Deputy CEO of Azerconnect Group, elaborated on the company's advanced experience in fortifying the cybersecurity ecosystem. The forum featured a presentation on Azerconnect Group's initiative aimed at enhancing its Security Operations Center. Additionally, comprehensive insights were provided into the company's efforts to train local professionals within cybersecurity field.
At the forum, state institutions, private companies, and business representatives came together for important discussions on critical topics such as information infrastructure security, cybersecurity education, human resources, and the formation of a cyber diaspora.
Notably, Azerconnect Group, being one of the largest employers in the field of ICT, is a member of the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan.